Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Turkcell'e Neşet Ertaş Tepkisi

Neşet Ertaş'ın ölüm haberinin ardından Turkcell, kullanıcılarına gönderdiği ''Çalarken Dinlet'' servis mesajı ile abonelerini deyim yerindeyse ''şaşkına'' çevirdi. Neşet Ertaş'un sevilen şarkılarının 1 TL'ye ''Çalarken Dinlet'' yapılabildiğini belirten mesaja tepkiler de gecikmedi. Önce sosyal medya hareketlendi ardından da haber siteleri. Peki yaşanan krizin Turkcell'e tüketici nezdinden etkisi ne oldu?
Turkcell'e Neşet Ertaş Tepkisi
Anadolu’nun ünlü ozanlarından olan ve “Bozkırın Tezenesi” olarak bilinen Neşet Ertaş’ı geçtiğimiz günlerde ebediyete uğurladık… TV kanalları Neşet Ertaş şarkıları, görüntüleri ve belgeselleriyle ustayı anarken gazeteler de ölüm ve cenaze haberlerini okuyucuya ulaştırdı. İşte tam da bu sırada Turkcell kullanıcıları gelen bir kampanya mesajıyla kısa süreli bir “şok” yaşadı. Zira Turkcell, Neşet Ertaş’ın vefatının ardından sanatçının şarkıları için kullanıcılarına SMS ile duyurduğu kampanya mesajında şu ifadeler kullanıldı. “Neşet Ertaş’ı anıyoruz. Neredesin Sen şarkısını Çalarken Dinlet yapmak 1 TL.” Elbette bu kampanya mesajının sosyal medyada yankılanması çok da uzun sürmedi ve Turkcell ciddi bir krizle karşı karşıya kaldı.

Turkcell’in Neşet Ertaş’a yaptığı kurumsal Twitter hesabı ile tüketicisinden şu ifadeleri kullanarak özür diledi: “Bugün kaybettiğimiz halk ozanımız Neşet Ertaş ile ilgili Çalarken Dinlet servisi tarafından gönderilen SMS için özür dileriz. Bu hatanın hızla düzeltilmesi için çalışıyoruz. SMS’i cevaplayarak Çalarken Dinlet’i kullananlardan hiçbir ücret alınmamaktadır.” Peki tüketici aslında Turkcell’in kampanyası hakkında ne düşünüyor? Daha da önemlisi kampanya tüketicinin markaya bakışını nasıl etkiledi?

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017