Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Turkcell ile 3.Neslin (3N) Keyfi Üç Yaşında

Turkcell, Türkiye'yi üçüncü nesil mobil teknolojisi ile tanıştırmasının üçüncü yıldönümünü kutluyor.
Turkcell ile 3.Neslin (3N) Keyfi Üç Yaşında
Türkiye’yi 2009 yılında üçüncü nesil mobil haberleşme ile tanıştıran Turkcell, 3N alanındaki performansıyla teknolojideki liderliğini sürdürüyor. Turkcell 3N abone sayısı 22,5 milyona ulaşırken, mobil İnternet trafiği 3N’nin henüz Türkiye’ye gelmediği 2009’un ikinci çeyreğine kıyasla 2012’nin ikinci çeyreğinde 69 kat arttı. Abone başı mobil İnternet kullanımı ise yaklaşık 32 katına çıktı. Üç yıl içerisinde Turkcell’liler 3N üzerinden, yaklaşık 12 milyon DVD’ye denk gelen 54,340 TeraByte (TB) veri alışverişi gerçekleştirdi. Üç yıllık Turkcell 3N serüveni, mobil haberleşme teknolojilerindeki bu devrimin yaşam biçimimizi ve alışkanlıklarımızı nasıl değiştirdiğini açıkça ortaya koyuyor. 3N sayesinde hem GSM telefonundan çok daha yüksek kaliteyle konuşabiliyor hem de mobil İnternet’in sunduğu tüm olanaklardan faydalanabiliyoruz. Turkcell, 3N için bugüne kadar yaptığı yatırımlarla dünyanın en iyileri arasında yer alıyor.

Turkcell 3N’nin üçüncü yaşına girmesi nedeniyle bir açıklama yapan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, konuya ilişkin şunları kaydetti: “Turkcell 3G’yi, Turkcell’in ve Türkiye’nin üç yıllık başarı hikayesi olarak değerlendiriyorum. 3N ile birlikte artık insanlarımız bilgiye her zaman her yerden ulaşabiliyorlar. Dünyanın krize girdiği yıllarda büyük yatırımlar yaparak hayata geçirdiğimiz Turkcell 3G sayesinde hem ülkemizin insanları hem de şirketlerimiz küresel rekabette büyük bir fırsat eşitliği yaşıyorlar. 3N ve fiber İnternet altyapımıza yaptığımız yatırımlar ile daha kaliteli ve daha zengin bir haberleşme deneyiminin önünü açmaya ve en yeni teknolojileri ülkemize ve insanlarımıza sunmaya bundan sonra da devam edeceğiz. ”

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017