Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türkiye'nin Ormanlarını Vodafone Koruyacak

Sistem sayesinde gözetim altına alınan orman alanına yerleştirilen algılayıcılar ile yangın, ilk saniyelerinde algılanabiliyor.
Türkiye'nin Ormanlarını Vodafone Koruyacak
Vodafone, orman varlığını ve biyolojik çeşitliliği tehdit ederek her yıl çok sayıda ağacın yanmasına ve ulusal değerlerin yitirilmesine neden olan orman yangınlarına karşı etkin çözüm sağlayan Orman Yangını Erken Uyarı Telemetri Sistemi’nin Türkiye’de ilk pilot uygulamasını, Ege Orman Vakfı işbirliğiyle 70 bin ağaçlık Bakioğlu Ormanı'nda başlattı.

Sistem sayesinde gözetim altına alınan orman alanına yerleştirilen algılayıcılar ile yangın, ilk saniyelerinde algılanabiliyor. Algılayıcılara yerleştirilen SIM kartlar üzerinden ilgili birimlere bilgi iletiliyor; böylece yangına müdahalede hız kazanılıyor.

Orman Yangını Erken Uyarı Telemetri Sistemi ile Vodafone Türkiye, M2M yani makineler arası haberleşme teknolojilerini, Türkiye’nin akciğerlerini korumak üzere devreye soktu. İzmir’de bulunan; Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne bağlı Adnan Menderes Hava Limanı Baş Müdürlüğü’ne ait olan; bakım ve koruması Ege Orman Vakfı’nca yapılan 70 bin ağaçlık Bakioğlu Ormanı’nda ilk pilot uygulaması gerçekleştirilen Orman Yangını Erken Uyarı Telemetri Sistemi ile orman yangınları ve yangının çıktığı orman içindeki noktalar erkenden tespit edilecek, ilgililer uyarılarak müdahale yangın yayılmadan yapılabilecek.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017