Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türkiye’de 19 Milyon Kişi Bankayla Çalışmıyor!

Belki şaşırtıcı gelebilir ama Türkiye’de halen 19 milyon kişi, hiçbir bankayla çalışmıyor. 2011 yılı itibariyle kişi başına düşen mevduat rakamının ortalama 4 bin lira olduğu düşünülürse, bankasız nüfus sadece mevduatta 76 milyar liralık fırsat yaratıyor.
Türkiye’de 19 Milyon Kişi Bankayla Çalışmıyor!
Bir an gözlerinizi kapayın ve biriktirdiğiniz bank-notları poşetler içinde evde sakladığınızı düşünün. Ya da ihtiyaç duyduğunuz 5 bin lira için konu komşuyu telefonla aradığınızı hayal edin. Eğer bu hayali kurmakta zorlanıyorsanız birazdan bankacılığa ilişkin vereceğimiz rakamlar sizi fazlasıyla şaşırtabilir. Çünkü Türkiye’de sizin hayal edemediğiniz şekilde yaşayan ve sayıları 19 milyona ulaşan bankasız nüfus bulunuyor.

2011 yılı itibariyle kişi başına düşen mevduat rakamının ortalama 4 bin lira olduğu düşünülürse, bankasız nüfus sadece mevduatta 76 milyar liralık fırsat yaratıyor. Kredi pazarındaki potansiyel de 97 milyar liralık büyüklüğe ulaşıyor. Üstelik rakamlar, ortalamalar üzerinden ve en az limitleri kapsıyor. Mevcut hesabı olanların gelişimi de tablonun diğer yönü. İşte bu durum Türkiye’de bankacılığın dinamik potansiyelini gözler önüne seriyor. Türkiye toplumu dönüşürken, bankalar da bu fırsatı değerlendirmek için yeni döneme hazırlık yapıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017