Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türkiye'de Bulut Bilişim, 2013'te Yüzde 54 Büyüyecek

Dünyada bulut bilişime en çok yatırım yapan şirketlerden biri Oracle. Şirketin Türkiye Genel Müdür Filiz Doğan, 2013 yılında Bulut Bilişim sektörünün ülkemizde yüzde 54 büyüyeceğini öngörüyor.
Türkiye'de Bulut Bilişim, 2013'te Yüzde 54 Büyüyecek
Son yıllarda hızlı bir gelişim gösteren bulut bilişim şirketlere önemli bir maliyet avantajı sağlıyor. İlk yatırım maliyetini sıfıra indirmesi ve operasyonel maliyetleri düşürmesi nedeniyle şirketler tarafından tercih edilen sektörün geleceği de parlak görünüyor. Bulut bilişimin 2015 yılında dünya çapında gelirinin 170 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Global pazarda 2013 yılında telekomünikasyon hizmetlerinde beklenen büyüme yüzde 4 iken, bulut hizmetlerindeki büyümenin yüzde 26 seviyelerinde olacağı tahmin ediliyor.

Oracle Türkiye Genel Müdür Filiz Doğan, sektörde faaliyet gösteren şirketlerin 2011 yılında bulut hizmetleri altyapısı için yaptıkları yatırımın 11 milyar doları geçtiğini, şirket sayısının da ikiye katlandığını söylüyor. Doğan’a göre, bugün bulut bilişime perakende sektörü ile küçük ve orta ölçekli firmalar başta olmak üzere tüm sektörler ve kurumsal şirketler talep mevcut. Doğan, Türkiye’de bulut bilişim hizmetlerinde 2013 yılında yüzde 54 büyüme beklediklerini de açıklıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017