Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türkiye'de En Çok Beğenilen Diziler Hangileri?

''Muhteşem Yüzyıl''ın Hürrem'i, ''İşler Güçler''in Ahmet Kural'ı, ''Leyla ile Mecnun'un İsmail Abisi... Yeni yayın dönemiyle birlikte pek çok dizi hayatımıza girerek halka en çok sevdikleri dizi ve karakterleri sorduk.
Türkiye'de En Çok Beğenilen Diziler Hangileri?
Tarihin gizli kalmış sayfaları arasından dönem dizileriyle zirveye çıkan karakterler, komedi öğeleriyle günlük hayatımızda yer eden sitcom karakterler, polisiye-dram türünden ekranlarda boy gösteren polisler, katiller, avukatlar… Dizilerde arz-ı endam eden oyuncuları canlandırdıkları karakterle hatırlatıyor, onlarla gülüp, onlarla ağlıyoruz. Ruh halimiz böyleyken günlük hayatta karşımıza çıkacak gibi inanıp izlediğimi karakterleri, bir öldürüyor, diğer sezon bir sezon ise başka bir rolde tekrar izlemeye başlıyoruz…Özetle, bir diziye el sallarken diğer bir diziye merhaba dediğimiz ve dizi karakterlerini her gece evlerimizde misafir ettiğimiz şu günlerde izlemeye doyulmayan yapımlarla sezonun iki ayını geride bırakmış oluyoruz.

2-6 Kasım tarihleri arasında Xsights’ın online araştırma yöntemiyle gerçekleştirdiği araştırmaya 362 kişi katıldı. Araştırma verilerine göre son zamanlarda en az bir Türk dizisi izleyen katılımcıların yüzde 71’i komedi, yüzde 38.1’i ise drama türündeki dizileri tercih ediyor. Katılımcıların yüzde, 30,4’ü polisiye izlerken yine yüzde 30,4’ü tarihi-dönem dizilerini izliyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017