Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türkiye'de İnternet Kullanımı Artıyor

Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı (TÜİK) ''2012 Yılı Hanehalkı Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması Sonuçları'na göre Türkiye'de internete erişim imkanı olan hane oranı yüzde 47,2'ye yükseldi.
Türkiye'de İnternet Kullanımı Artıyor
Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı (TÜİK) ''2012 Yılı Hane halkı Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması Sonuçları’nı açıkladı. 2012 Nisan ayında yapılan Hane Halkı Bilişim Teknolojileri kullanım araştırmalarına göre Türkiye genelindeki hanelerin yüzde 47,2’si evden internet erişim imkanına sahip. (Bu oran 2011 Nisan ayında yüzde 42,9 idi)

İnternetin kullanıldığı alanlar içinde, birinci sırada yüzde 70 ile evler var. Araştırmaya göre internet en çok haber, gazete-dergi okuma veya haber indirmek için kullanılıyor. Raporun ortaya koyduğu ilginç verilerden birisi de e-ticaretteki artış. Verilere göre internet kullanan bireylerin internet üzerinden kişisel kullanım amacıyla mal veya hizmet siparişi verme ya da satın alma oranı yüzde 21,8 civarında. (Geçen yılki oran yüzde 18,6). Bu da internet kullanan her beş kişiden birisinin internet üzerinden alışveriş yaptığı anlamına geliyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017