Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türkiye'de Organik Pamuk Talebinde Patlama

Son yıllarda Türkiye'de büyük gelişme gösteren ve dünya devlerinden gelen organik pamuk talebi, Türkiye'deki şirketleri atağa geçirdi.
Türkiye'de Organik Pamuk Talebinde Patlama
Son yıllarda Türkiye'de büyük gelişme kaydeden organik pazarında organik pamuk üretimi büyük yükselişte. H&M, Benetton, Marks and Spencer, Adidas, Puma gibi global tekstil devleri, son 2 yıldır Türkiye'den önemli ölçüde organik kumaş, iplik gibi tekstil malzemeleri talep etmeye başladı. 2000'li yılların ortasına kadar dünya organik pamuk üretiminin yüzde 40'ını elinde bulunduran Türkiye, gelen bu talep ile birlikte organik pamuk üretiminde yeniden atağa geçti. Türkiye genelinde 33 bin 347 ton üretim yapan 282 üreticiye önümüzdeki günlerde geçiş aşamasındaki 515 üreticinin daha katılması bekleniyor.

Piyasada her geçen gün kitlesini artıran organik üretimde son trend tekstil oldu. İlk etapta bebek ürünleri ile başlayan üretimler, artan talep ile birlikte farklı yaş gruplarına yönelik olarak da çalışmaya başladı. Tüketicideki bu değişimi dikkate alan büyük perakende ve tekstil devleri de mağazalarındaki küçük organik ürün köşeler ile bu talebe cevap vermeye çalışıyor. Üretim aşamasındaki yüksek maliyetler nedeniyle yüzde 100 organik ürünler dışında organik karışımlı ürünler de pazarı büyütmeye dönük çalışmalardan...

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017