Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türkiye’deki Efsane Adam: Prosinecki

Kayseri’nin başına geçtikten sonra hem takımının hem oyuncularının çehresini değiştiren Hırvat teknik adam, Futbol Extra’ya kendisi hakkındaki bilinmeyenleri anlattı.
Türkiye’deki Efsane Adam: Prosinecki
Çocukluğumun futbol kahramanlarından birinin karşısındayım. Davor Suker’le birlikte oynadıkları o kadar çok maçı izledim ki bir dönem Türkiye’den sonra Hırvatistan ikinci takımım gibiydi. Şimdi ona soru soruyor ve cevap alıyorum. Karışınızda unutulmaz bir futbol efsanesi. Röportaj sırasında bize yardımcı olan tercüman Umut Köse’ye de teşekkür ederiz.

Nasıl bir sezon geçti Prosinecki için?

Genel hatlarıyla ben geldiğim zaman takım puan cetvelinin dibinde gibiydi. Oyuncular mental anlamda zor günler geçiriyordu. Tabii benim ligi tanımıyor olmam gibi hususlar dezavantajdı. Ligin yapısını pek bilmiyordum sonuçta. Ancak kısa zamanda oyuncularla iyi iletişim kurduk. Onlar da benim futbol zihniyetime uydular. Futbol oynamayı seven bir takım haline geldik. Sezon sonunda gelinen nokta beni çok mutlu etti. Sonuçta her takımla başa baş mücadele edebilen bir takım yarattık. İyi bir atmosfer yarattık. Kısa zaman içinde iyi ve doğru şeyler yaptığımızı düşünüyorum.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017