Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türkiye'deki İlk ''Akıllı Ulaşım'' Projesi

IBM Türk, Vodafone Türkiye ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. işbirliği ile "İstanbul Hareket Halinde" projesi başladı.
Türkiye'deki İlk ''Akıllı Ulaşım'' Projesi
Proje ile şehirdeki ulaşım hareketlerinin toplu taşımaya yön vermesi, ulaşımın daha “akıllı” olması ve yaşam kalitesinin artması bekleniyor.

20 yılı aşkın bir süredir İstanbul gibi bir kentin toplu ulaşım sektöründe rol alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş., dünyanın en büyük bilişim teknolojisi, yazılım ve donanım hizmetleri şirketi olan IBM ve 5 kıtada 30 ülkede faaliyet gösteren Vodafone güçlerini İstanbul için birleştirdiler. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. işbirliği ile IBM Türk ve Vodafone Türkiye tarafından toplu taşıma araçlarının ihtiyacı çok daha iyi karşılanabileceği bir proje geliştirdi. Türkiye’de ilk olan akıllı şehir projesi “İstanbul Hareket Halinde”, dünyada da uygulamanın büyüklüğü açısından tek olma özelliğine sahip.

Proje, İstanbulluların, gün içinde kullandıkları yolların haritası çıkarılıp, toplu taşıma araçlarındaki yoğunluğun oranlarının bölge bölge saptanması sonrasında bu verilere göre araçların güzergahlarının ve geçme sıklıklarının yeniden düzenlenmesi üzerine dayanıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017