Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türkiye, Dünya Marinalarının Yeni Yatırımcısı

Denizcilik sektörüne artan ilgi, yeni marina arayışlarını beraberinde getiriyor. Türkiye’de bu talebe yönelik hizmet veren firmalar, dünyada da söz sahibi olacak yeni yatırımların peşinde. Dünya marinalarına göz diken Türk yatırımcıların hedeflediği bölge ise Akdeniz…
Türkiye, Dünya Marinalarının Yeni Yatırımcısı
Son zamanlarda marinalarla ilgili olumlu gelişmeler yaşanıyor. Ya yeni marinalar açılıyor ya da yurtdışındaki marinalar satın alınıyor. Bunda denizciliğe artan ilgi ve yeni marina arayışlarının etkisi büyük. Bu tür yatırımlar, denizcilik sektöründe ülkemizin hak ettiği konma ulaşması açısından önemli bir adımken, diğer taraftan dünyayla rekabet imkanı sağlıyor.

Marinacılık alanında dikkat çeken yatırımların başını Doğuş Grubu bünyesindeki D-Marin Marinalar Grubu ve Koç Holding’e ait Setur Marinaları çekiyor. Türkiye’de marina açmakla yetinmeyen bu firmalar, dünyadaki rakiplerine de kafa tutuyor. Turgut Reis, Didim ve Göcek’teki marinalarının ardından Hırvatistan’da marina sayısını üçe çıkaran D-Marin, Mandalina Marina’nın ardından Marina Dalmacija ve Marina Borik’i bünyesine ekledi.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017