Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türkiye Halkı Hayatı Eskiye Göre Daha Riskli Görüyor

AvivaSA Emeklilik ve Hayat'ın Tüketicilerin Tasarruf Tutumları Araştırması'na göre tüketicilerin yüzde 76'sı hayatı eski göre daha riskli görüyor.
Türkiye Halkı Hayatı Eskiye Göre Daha Riskli Görüyor
AvivaSa Emeklilik ve Hayat, uluslararası araştırma şirketi Ipsos ile aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 12 ülkede gerçekleştirdiği Tüketicilerin Tasarruf Tutumları Araştırması'nın sonuçlarını açıkladı. Araştırma için ABD, İrlanda, Fransa, İngiltere, İtalya, İspanya, Polonya, Singapur, Çin, Hindistan, Rusya ve Türkiye'de toplam 13 bin kişi ile görüşüldü. Türkiye'de 7 bölgede 18 yaş üstü ABC1 sosyoekonomik gruptan bin kişi araştırmaya katıldı. Araştırmanın sonuçları, AvivaSA Emeklilik ve Hayat CEO'su Meral Eredenk tarafından kamuoyuyla paylaşıldı. Araştırmaya göre; Türk tüketicilerin %49’u herhangi bir finansal hizmet ürününe sahip değil. Türk tüketicilerinin finansal yatırım planlarında altın, gayrimenkul ve döviz gibi enstrümanları barındıran “diğer yatırım” seçeneğini tercih edenler %38’le belirgin bir ağırlığa sahip.

Araştırmadan çıkan sonuca göre, Türk tüketicilerinin yüzde 37’si herhangi bir koruma ürününe sahip değil, bu oran diğer ülkelerin iki katı. Türk tüketicilerinin kasko sahipliği yüzde 43, konut sigortası sahipliği yüzde 27 iken, hayat sigortası sahipliği ise sadece yüzde 20′de kalıyor. Türk tüketicisinin yüzde 60′ı önümüzdeki bir yıllık süreçte, herhangi bir sigorta ürününe sahip olmayı da düşünmüyor. Araştırmaya Türkiye’den katılanların yüzde 76’sı, genel olarak hayatı eskiye göre daha riskli bulurken, ülke ekonomisi hakkında ise iyimser düşünüyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017