Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türkiye İhracatta Yeni Bir Rotaya Giriyor

2011, Türkiye'nin ihracat rekoru kırdığı bir yıldı. 2010 yılına göre yüzde 18,17’lik artışla ihracatımız 134,5 milyar dolar seviyesine ulaştı. Türkiye’nin ihracat rekoru kırdığı bu yıl ihracat liderleri de çıtayı yükseltti.
Türkiye İhracatta Yeni Bir Rotaya Giriyor
Türkiye’nin ihracat rekoru kırdığı bir yıldı 2011. 2010 yılına göre yüzde 18,17’lik artışla ihracatımız 134,5 milyar dolar seviyesine ulaştı. Türkiye’nin ihracat rekoru kırdığı bu yıl ihracat liderleri de çıtayı yükseltti. Geçen yıl, 1000 İhracat Lideri” araştırmasında yer alan şirketlerin toplam ihracatı 74.1 milyar dolardı. 2011’de bu rakam 87,2 milyar dolara yükseldi.

Bu yılki “1000 İhracat Lideri” araştırması önemli değişimlerin sinyalini de veriyor. Hükümetin aldığı kararlar, şirketlerin yatırımları ve konjonktür bu değişim ana kaynağı… Krizin etkisiyle Türkiye’nin geleneksel ihracat pazarı Avrupa’da yaşanan durgunluk, yeni pazarların yeni ülkelerin çıktığını gösteriyor… Bir diğer önemli eğilim “1000 İhracat Lideri” araştırmasında yer alan şirketlerin dağılımın Anadolu’ya doğru yayılması. Marmara ve İstanbul’un payı geriliyor…

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017