Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği'nden Ağaoğlu A.Ş'ye Övgü

Yalçın Ağaoğlu Şirketler Grubu, Türkiye Kimya Sanayiciler Derneği ile üçlü sorumluluk anlaşmasına imza attı.
Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği'nden Ağaoğlu A.Ş'ye Övgü
Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği'nden Ağaoğlu Kimya A.Ş'ye övgü
Yalçın Ağaoğlu Şirketler Grubu, Türkiye Kimya Sanayiciler Derneği ile üçlü sorumluluk anlaşmasına imza attı.

Ağaoğlu: "Kimya sektöründeki haksız rekabeti önleyelim, Türkiye'yi 2023 hedefine hep birlikte uçuralım."

BURSA/Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği ile üçlü sorumluluk taahhütnamesi imzalayan Yalçın Ağaoğlu Şirketler Grubu'na bağlı Ağaoğlu Kimya A.Ş, yapılan incelemeler sonucunda yetkililerden tam not aldı. Sektördeki merdiven altı firmalarının haksız rekabet politikası uyguladığını belirten Ağaoğlu, "Haksız rekabeti engelleyelim, Türkiye'yi ekonomide 2023 hedefine doğru hep birlikte uçuralım" dedi.

Türkiye'nin endüstriyel bakım ve koruma kimyasalları alanında öncü sanayi kuruluşlarından birisi olarak 19 yıldır hizmet veren Yalçın Ağaoğlu Şirketler Grubu bünyesine bağlı Ağaoğlu Kimya A.Ş, üyesi olduğu Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği ile üçlü sorumluluk anlaşmasına imza attı. Dünya Kimya Sanayii'nin sağlık, güvenlik ve çevre performansında sürekli gelişme kaydetme ve faaliyetleri konusunda iletişime açık olma yolundaki taahhüdü olan anlaşma gereğince incelemelerde bulunan Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği yetkilileri, Ağaoğlu Kimya A.Ş'ye tam not verdi.

Ağaoğlu Kimya Kend, Sektöründe Örnek Noktada
Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği Genel Sekreter Yardımcısı Erkan Baykut'un başını çektiği teknik ekip, öncelikli olarak Ağaoğlu Kimya'nın üretim süreçleri ve üretim kalitesi açısından iş güvenliği, yıllık eğitimleri, teknik emniyet ve çevre güvenliği, dağıtım ve kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik iletişim aşamaları, acil haller alt yapı ve tanımlı proses aşamaları yerinde inceledi. Üçlü sorumluluk taahhütnamesi hakkında bilgi veren Baykut, "Türkiye'de Üçlü Sorumluluk; tüm dünyada "Responsible Care" olarak tanınan kimya sanayiine özgü olan bu program, Avrupa Kimya Konseyi Konseyi (CEFIC) aracılığı ile Türkiye'de Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği tarafından yürütülmektedir. Ayrıca bu programla ilgili olarak Çevre Bakanlığı ile bir protokol imzalanmıştır" dedi. Baykut, Ağaoğlu Kimya fabrikası için ise, "Ağaoğlu Kimya modern teknolojisi ve insan odaklı çalışma anlayışıyla kendi sektöründe örnek gösterilebilecek bir noktaya ulaşmış" yorumunda bulundu.

Ağaoğlu, "Haksız Rekabet Önlensin, Türkiye Ekonomide Uçsun"
Yalçın Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Yalçın Ağaoğlu, kimya sektöründe 19 yıldan bu yana çevreye ve insana duyarlı kaliteli ürün ve hizmet verdiklerini belirterek, sektörde marka haline geldiklerini kaydetti. Sektördeki merdiven altı tabir edilen firmaların sadece ekonomiye değil, çevreye ve insana da ciddi zararları bulunduğunu ifade eden Ağaoğlu, sözlerini şu şekilde devam ettirdi: "Ürün kalitesi, iş güvenliği süreçleri, çevre ve halk sağlığını riske atmadan üretim yapabilmenin peşinde olan bizim gibi firmalarla, hiçbir kalite şartını yerine getirmeyen, kaçak olarak faaliyet gösteren, elinde sadece çantasıyla piyasada merdiven altı tabir edilen firmalar arasındaki haksız rekabete son verilmelidir. Türkiye'yi 2023 hedefine götürmek, kimya sektörünü ülke ekonomisinin lokomotifi haline getirmek için devletimiz bizi bu haksız rekabetten mutlaka kurtarmalıdır. Bunları sağladığımızda bu ülke uçar."

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017