Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türkiye’nin 50 Konut Markası Araştırması Sonuçlandı

Ekonomist’in bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği ‘Türkiye’nin 50 Konut Markası’ araştırması sonuçlandı. Konut alanında markalaşmayı özendirmek için yapılan anket geçen yıl olduğu gibi 2 binin üzerinde CEO ve üst düzey yöneticiye gönderildi.
Türkiye’nin 50 Konut Markası Araştırması Sonuçlandı
Markalı konut sektöründe son yıllarda gözlenen markalaşma ve büyümenin başlangıcı 2000’in başına dayanıyor. Milat, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’ydi. Daha sağlam yapılarda oturma isteğine refah seviyesinin artmasının eklenmesi, kaliteli yapılara olan talebi artırdı. Bu gerçeği gören müteahhitler de kaliteli yapılar üretip markalaşma yoluna gitmeyi seçtiler…

Bu süreçte her geçen gün kendini yenileyen ve büyüten markalı konut sektörü için 2012 yılı milat sayılabilecek bir yıl oldu. Konut sektörüne ve yapılaşmaya önem verdiğini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı kurarak ispat eden hükümet, kentleşmenin yolunu açacak çalışmaları da hızla gerçekleştirdi. Öyle ki kentsel dönüşüm, mütekabiliyet ve 2B yasaları bu yıl çıkarılıp yürürlüğe alındı. Bu gelişmeler de markalı konut sektörünün önünü açan gelişmeler olarak sektör temsilcilerince vurgulanıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017