Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türkiye'nin Çin'deki Yatırımları Artacak!

DEİK Türk-Çin İş Konseyi Başkan Yardımcısı Necati Abacıoğlu, yaptığı açıklamada Türkiye'nin Çin'deki doğrudan yatırımının 300-400 milyon dolar civarında olduğunu belirterek, bu rakamın 2015'te 500 milyon dolara çıkmasını beklediklerini söyledi.
Türkiye'nin Çin'deki Yatırımları Artacak!
En son Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Çin ziyaretinde, iki ülke dış ticaretinde Türkiye aleyhine olan durumun Çinlilerin Türkiye'ye yatırım yapması ile giderilebileceği konusunda görüş bildirildiğini anlatan Necati Abacıoğlu, “Çinliler de buna sıcak bakıyorlar ve Türkiye'yi bir kapı olarak kullanıp, çevre ülkelere ihracat gerçekleştirmeyi değerlendiriyorlar” diye konuştu.

Çin'in dünyanın organize sanayi bölgesi olduğuna dikkati çeken Abacı, şöyle devam etti: “Çin'in ihracat rakamları ile ilgili bir durum gözden kaçıyor. Çin'in ihracatının büyük bölümünü Çinliler yapar gibi bir algı var. Halbuki 1,2 trilyon dolarlık ihracatın çok büyük bölümü dünyadaki yatırımcıların Çin'e yaptıkları yatırımlardan dolayı ihracat portföyüne yazılıyor. Dolayısıyla bu portföyde gecikmeyle birlikte Türk iş adamları da yer almalı.”

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017