Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türkiye'nin En Büyük 20 Projesi

Türkiye, dünyanın yükselen ülkelerinde biri. Her yıl yüzlerce yeni proje uygulamaya geçiyor. İçlerinden bazıları insanları, şirketlerin, kentlerin ve hatta ülkelerin kaderini değiştiriyor. Türkiye'nin geleceğine damga vuracak en büyük bütçeli 20 projeyi araştırdık...
Türkiye'nin En Büyük 20 Projesi
Nükleer santraller tüm dünyada tartışılırken, Türkiye enerji bileşenine nükleer enerji eklenmek için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu çerçevede 2030 yılına kadar Türkiye’nin nükleer enerjide 10 bin megavatlık güce ulaşması öngörülüyor. Her biri 20 milyar dolar maliyetli Mersin-Akkuyu ve Sinop nükleer santral projeleri de Türkiye’nin en büyük 2 dev projesi olarak tarihe geçmeye hazırlanıyor.

Akuyu NGS Genel Müdür Yardımcısı Rauf Kasumov, her biri 1.200 megavat gücündeki 4 üniteden oluşacak Akkuyu Nükleer Santrali’nin birinci güç ünitesinin inşaatının 2014 yılında başlayacağını ve 2020 yılına kadar süreceğini söylüyor. Kasumov, santralin tamamının 2022’de işletmeye alınabileceğini belirtiyor. Kasumov, projenin yaratacağı ekosisteme ilişkin şunları söylüyor: “Santral; yol, hastane, okul ve spor tesisleri yapımının yanı sıra, ticaret, taşımacılık, eğitim ve sağlık sektörüne yönelik 15 bin kişilik istihdam sağlanacak.”

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017