Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türkiye’nin En Büyük Helikopter Pistini Açıyor

Başarı Holding’in helikopter şirketi Kaan Air, İstanbul’un Ayazağa semtine Türkiye’nin ve Balkanlar’ın en büyük helikopter pistini inşa ediyor. Eylül ayında açılacak ve yılda yaklaşık 1.600 helikopter uçuşuna hizmet verecek olan Kaan Helikopter Havaalanı’nda bakım ve onarım hizmeti de verilecek.
Türkiye’nin En Büyük Helikopter Pistini Açıyor
İş dünyasında şirketler tarafından helikopter kullanımı son yıllarda arttı. Trafik nedeniyle zamandan büyük tasarruf sağlayan helikopter, artık şirketlerin alternatif bir ulaşım aracı haline gelmeye başladı. Hatta Ali Sabancı, Ali Ağaoğlu, Ahmet Zorlu, Cem Boyner gibi isimler makam araçlarından daha çok helikopter kullanıyor. Bugün irili ufaklı pek çok şirketin kendi helikopteri var. Çünkü şirketlerin farklı yerlerdeki fabrikaları ulaşım için helikopter büyük bir kolaylık sunuyor. Şirketler, özellikle üst düzey yönetici ve özel teknik adamlarının ulaşımı için helikopterleri tercih ediyor.

Helikopter kullanımı arttıkça, helikopterlerin iniş ve kalkış yapacakları piste de doğal gün geçtikçe daha çok ihtiyaç doğuyor. Başarı Holding’in helikopter satışı, kiralama hizmeti veren şirketi Kaan Air, Türkiye’nin ve Balkanlar’ın en büyük helikopter pistini ‘Kaan Helikopter Havaalanı’ adıyla İstanbul’un Ayazağa semtine inşa ediyor. Eylül ayında Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından açılışı yapılacak olan pist, yılda yaklaşık 1.600 helikopter uçuşuna hizmet verecek.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017