Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türkiye’nin Gururu Oleatrium Zeytinyağı Müzesi

Kuşadası-Söke yolu üzerinde yer alan ve 2011 yazının sonunda açılan Oleatrium Zeytinyağı Müzesi, bu kapsamda Avrupa’daki en büyük müze. Tonbul Ailesi’nin yaklaşık 30 yılda biriktirdikleri koleksiyonu oluşturan objelerin, her biri görülmeye değer.
Türkiye’nin Gururu Oleatrium Zeytinyağı Müzesi
2011’in yazında Kuşadası Söke yolu üzerinde hayata geçirilen Oleatrium Zeytinyağı Müzesi, bu kapsamda Avrupa’daki en büyük müze olma özelliği taşıyor. Tonbul Ailesi’nin yaklaşık 30 yıllık hayalleri, sabırla biriktirdikleri koleksiyon oluşturan objelerin her biri görülmesi gereken değerli bir hazine. İçeriği, malzeme zenginliği, sunum reyonlarının düzenlenmesi ve turizme katkısını düşününce Oleatrium gerçek bir hazine ülkemiz hatta Avrupa için.

Oleatrium’u gezerken kendinizi bir zaman tünelinde hissedeceksiniz. Kapının iki yanında zeytinyağının Ege’de bir fabrikaya gelişini temsil eden sahneler göreceksiniz.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017