Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türkiye'nin ''Trafik Risk Haritası'' Çıkarıldı

Liberty Sigorta'nın, Bahçeşehir Üniversitesi ile gerçekleştirdiği araştırma sonuçlarına göre, Türkiye'nin yüzde 70'i emniyet kemeri kullanmıyor. Türkiye'nin trafik açısından en risksiz bölgesi İç Ege olurken, Doğu Marmara ve Kuzeydoğu Anadolu ise en tehlikeli bölge olarak ölçüldü.
Türkiye'nin ''Trafik Risk Haritası'' Çıkarıldı
Türkiye’de hayat dışı (elementer) branşta faaliyet gösteren Liberty Sigorta’nın, trafik kazaları ile ilgili olarak Bahçeşehir Üniversitesi ile gerçekleştirdiği bir araştırma, trafik sorununun Türkiye’nin kanayan yarası olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Araştırma sonuçları, Türkiye’nin yüzde 70’inin emniyet kemeri kullanmadığını, bu oranın kimi illerde yüzde 96’ya kadar yükseldiğini ortaya koydu.

Türkiye’nin trafik açısından en risksiz bölgesi İç Ege olurken, Doğu Marmara ve Kuzeydoğu Anadolu ise en tehlikeli bölge olarak ölçüldü. Trafik kazaları açısından en riskli iller, Edirne-Adana ve Samsun-Ağrı hattında yer alan iller olarak sıralanıyor. Araştırma, kadınların trafikte daha temkinli olduğuna dair yaygın inanışı da doğruluyor. Kadınlar, Türkiye’de hız tahditlerine uyma ve emniyet kemeri kullanımında erkeklere göre daha dikkatli davranıyor. Erkek sürücülerin yüzde 71,8’inin emniyet kemeri takma kuralına uymazken, bu kurala uymayan kadın sürücülerin oranı ise yüzde 41.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017