Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türkiye'nin Turizmden Beklentileri Neler?

Rus turist sayısı 2012 basında öngörülen sayıya ulaşamıyor. Almanlar'da da beklenen artış olmadı. İran'da %40'lık gerileme, Suriye ise donma noktasında olduğu için 2013'te yeni pazarlara ihtiyaç var.
Türkiye'nin Turizmden Beklentileri Neler?
Genel olarak 2012 yılında turizm gelirlerinde artık bekleniyordu. 2011 yılı için TÜİK tarafından tespit edilen 23 milyar dolarlık ekonomik gelirde tam doğruları yansıtmaktadır, gelen turistlerin harcamaları özellikle Marina ve Curise gibi günlük gelen turistlerinde harcamaları ve Tuik’in araştırmaları kapsamında ortaya çıkmayan gelirleri de katarsak 2011 yılında 28 milyar doları bulmuş bulunmaktadır.

2012 yılının ilk 6 ayında 2011’e göre %2,3 lük bir azalma var. Almanya’dan gelen turist sayısında da bir düşüş görülüyor. Özellikle İran hükümetinin baskıları nedeniyle İran’dan gelen turist sayısı % 40 oranında azaldı. Suriye’den gelen turist sayısında da donma noktasındadır.

En büyük Rus tur operatörlerinde Mobaly’nin Genel Müdür Andrey Baranov, Avrupa’da kriz, Mısır’da siyasi istikrasızlık olduğu müddetçe Rusların önümüzdeki yıllarda da Türkiye’yi tercih edebileceğini belirtiyor. Baranov, 2012 yılında Rusya’da Türkiye’ye 5,5 milyon turist geleceğinden hareket ediliyordu.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017