Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türkiye Pahalı Mı Borçlanıyor?

Dünya ekonomisinde kırılganlıklar devam ediyor. Güçlü bankacılık sektörü ve düşük borçluluk oranlarıyla öne çıkan Türkiye nasıl borçlanıyor?
Türkiye Pahalı Mı Borçlanıyor?
Dünya ekonomisinde parçalı bulutlu havalar etkili olmayı sürdürüyor. Geçen hafta Amerikan Merkez Bankası Başkanı Ben Bernanke’nin yeni bir parasal genişlemeye gideceği beklentisine odaklanan uluslararası piyasalar, yine umduğunu bulamadı. Avrupa’da Euro bölgesi kriiz, ancak kısa süreli müdahalelerle dindirilebiliyor.

Gelişmiş ülkeler durgunluk sarmalında boğuşurken, Türkiye hangi yönleriyle öne çıkıyor? Güçlü bankacılık sektör ve düşük borçluluk oranıyla öne çıkan Türkiye, ucuza borçlanabiliyor mu? 2010’da sıcak para, yani kısa dönemli sermaye akımlarının yoğunluğu ve yarattığı kırılganlıkla öne çıkan Türkiye’ye akan paranın miktarı ve vadesi ne durumda?

Gerek rakamlarla, gerekse uzmanlara göre Türkiye ekonomisine para girişinde bir sorun yaşanmıyor. Bankaların mevduat dışındaki fonlama kaynakları arasında önemli bir yer tutan sendikasyon kredileri sorunsuz yenilenebilir. Sağlam bilanço yapıları ve güçlü muhabir ilişkileri ile birlikte değerlendirilen bankalar, gelişmekte olan ülkelere göre daha az maliyetle borçlanıyorlar.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017