Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türkiye, Turizmde Bu Yıl Frene Bastı!

Türkiye, turizme son 10 yılda yakaladığı çift haneli büyüme rakamlarında bu yıl frene basmak zorunda kaldı. İspanya, İtalya, Yunanistan ve Mısır gibi rakiplerin aldıkları kriz tedbirlerinin etkisiyle bu yıl hedefini revize ederek yüzde 5’lik tek haneli büyümeye odaklandı.
Türkiye, Turizmde Bu Yıl Frene Bastı!
Akdeniz Çanağı’nın en hızlı büyüyen ülkesi olarak son yıllarda İspanya, İtalya ve Yunanistan gibi rakiplerini kıskandıran Türkiye, son 10 yılda yakaladığı çift haneli büyümesinde bu yıl frene basmak zorunda kaldı. Çünkü küresel krizin etkisi ile zor günler geçiren rakipleri İspanya, İtalya ve Yunanistan’ın aldığı kriz tedbirleri, AB’nin turizmi destekleyen çalışmaları, Türkiye’nin bu alandaki en büyük rakiplerini biraz daha öne çıkaracak gibi.

Bu ülkelerde hem Avrupa pazarından, hem de Rusya pazarından turist kaptıran Türkiye’nin turizmi destekleme konusunda neredeyse hiçbir çalışma yapmaması Türk turizmcilerin rakipleri karşısında deyim yerindeyse çaresiz kalmalarına neden oluyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017