Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

TÜSİAD Gençleşti Beklentiler Yükseldi

Geçen hafta düzenlediği genel kurul ile yeni yönetimini seçen Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) yeni döneme yaş ortalaması 55’ten 49’a düşen bir ekiple adım attı. Derneğin Muharrem Yılmaz başkanlığındaki yeni yönetiminin, ekomoni kadar demokrasi ve Kürt açılımına da odaklanacağının işaretlerini vermesi dikkat çekti.
TÜSİAD Gençleşti Beklentiler Yükseldi
Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) 43’üncü Genel Kurul Toplantısı’nı geçen hafta yaptı ve yeni başkanını seçti. Üç yıllık başkanlık görevini tamamlayan Ümit Boyner, bayrağı Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz’a devretti.

Görevde kaldığı süreç boyunca sadece ekonomi ile ilgili değil, Kürt sorunu, tutuklu gazeteciler, kürtaj yasağı, Hrant Dink davası gibi siyasi ve toplumsal konulardaki çıkışlarıyla pek çok kez hükümet ile karşı karşıya gelen Boyner, TÜSİAD Başkanı unvanıyla son kez yaptığı konuşmasında geçen üç yılın muhasebesini de yaptı.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017