Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Twitter'a Yüzde 100 Yerli Rakip Geldi

Konsepti tamamen Türk girişimciler tarafından oluşturulan sorularialayim.com, internet kullanıcılarına Twitter ve bir çeşit soru cevap sitesi olan quora.com benzeri bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.
Twitter'a Yüzde 100 Yerli Rakip Geldi
Kullanıcıların kendi ilgi alanlarına ya da deneyimlerine göre açtıkları konularda soruları cevapladıkları site, açılışının daha ilk ayında oldukça ilgi görmüşe benziyor. Site, daha şimdiden memurlardan doktorlara, internet girişimcilerinden, aşk acısı çekenlere her mecradan merak edilenlerin cevaplandığı bir platform olmayı başarmış görünüyor. Sitede paylaşımda bulunabilecek kişi ve paylaşılabilecek konuların genişliği, sitenin yaratıcılarını “belki sıradan sıradışıdır, sıradışı da sıradan…” gibi bir slogan kullanmaya itmiş.

Soru - Cevap değil, Cevap - Soru sitesi

Sitenin yaratıcılarının yola çıkarken ilk hedefledikleri, özgün bir konsepte sahip yerli bir sosyal paylaşım sitesi yaratmak olmuş. Bu amaçla hayata geçen site, takma adlarla, soruları alanlara kendi hissiyat ve deneyimlerini paylaşma olanağı sunarken, soru soranlara merak ettikleri konularda bilgilenme imkânı sunuyor. Tamamen özgün olan bu konsept, internette bu kadar çok soru-cevap sitesi varken sorularialayim.com’un hangi boşluğu dolduracağını açıklıyor.

Twitter yerine Soruları Alayım

Sitenin başka bir işlevi ise anlık cevap-soru işlemleri için kullanılabilmesi. Sitenin yaratıcıları, örneğin televizyon programlarının Facebook veya Twitter üzerinden soru alma alışkanlığının bu sayede değişebileceğini, soruların kaybolmadığı ve kullanıcılar tarafından puanlanabildiği sistem sayesinde popüler soruları filtreleme imkânına kavuşabileceklerini ifade ediyor.

Soruları Alayım sizi paylaşmaya çağırıyor

Siteyi açan girişimciler, “Beton blokların ve kalabalıkların ortasında yapayalnız kalan insanoğlunun merak etmeye, sormaya ve paylaşmaya her zamankinden çok ihtiyacı olduğu günümüzde, sorularialayim.com bir nebze de olsa bu gereksinimi karşılıyor” diyor.

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017