Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Uçağa Binmeden Önce Yapılması Gerekenler

Yapılan araştırmalara göre uçak yolculuğu kadınlar üzerinde birçok olumsuz etkiye sahip, regl dönemlerinde ise bu etkilerde karın ağrısı, şişkinlik ve mide bulantısı gibi ciddi bir artış meydana geliyor. İşte bu nedenle, uçak yolculuğuna çıkmadan önce çeşitli önlemler almanız gerekiyor.
Uçağa Binmeden Önce Yapılması Gerekenler
Saat sabah altıyı gösteriyor… Elinizde büyük tatil çantanız, uçağa alınmayı bekliyorsunuz. Bir yandan da uçak korkusu yüzünden stres yaşarken, seyahat etmenin keyifli olduğu kadar gayet yorucu olduğunu düşünmekten de kendinizi alamıyorsunuz. İster kısa olsun ister uzun her uçak yolculuğu streslidir. 45 dakikalık uçuç sürecinde dahi cildinizde kuruma, ayaklarınızda şişme meydana geliyor; hava basıncı nedeniyle ise sarkmalar… Daha uzun süreli yolculuklarda ise bu semptomlar artabiliyor. Özellikle de kadınlarda…

Kadınlar için hijyen son derece önemli olduğundan yediklerinden uçaktaki tuvalete kadar birçok konuda hassas davranıyorlar. Uzmanlar bu durumun oldukça zararlı olduğunu ve idrar yollarında ciddi enfeksiyonlara neden olabileceğini dile getiriyorlar. Bu yüzden gerek uçak yolculuğunuz sırasında gerekse tatiliniz boyunca bir şekilde tuvaleti kullanmalısınız. Özellikle de regl döneminde… Zira söz konusu dönemde bazı kadınlarda şiddetli ağrılar meydana gelirken, bazılarındaysa kabızlık ve şişme gibi yan etkiler yaşandığı sık sık gözleniyor. Çoğu zaman da ilaç tedavisi de bu rahatsızlıklara çare olmuyor. Doktorlar semptomların azalması için uçağa binmeden önce bol bol hareket etmenizi ve sık sık su tüketmenizi öneriyorlar.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017