Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Uçak Modelciliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Modelcilik, günlük hayatın, iş stresinin içinde, duvarların arasına sıkışan hayatınıza bir nefes aldırabilecek hobilerden birisidir. İnsanın, uçmaya duyduğu merak ve hevesin, bir tutku halinde şekillenmesidir.
Uçak Modelciliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Zaman ayırdığınıza değecek bir hobiniz olsun istiyorsanız uçak, helikopter, tekne veya araba gibi radyo kontrollü modellerden biriyle modelciliğe başlayabilirsiniz. Biz işe uçakla başladık ve model uçak kullanacakların başlangıçta nelere dikkat etmesi gerektiğine dair birkaç ipucu vermek istedik.

Başlangıç modeliniz üstten kanatlı modellerden olsun. Üstten kanatlı modellerde rüzgâr kanatların altında kalacağından modeliniz havada süzülerek yavaş hareket edecek. Böylece eliniz alışırken el ve göz koordinasyonunu daha kolay kurabileceksiniz.

Modelciliğe başlarken kullanıma hazır set halinde satılan modelleri tercih edin. Bu setleri seçerek acemilik döneminizde karşılaşabileceğiniz kırılma ve hasarları en aza indirebilirsiniz. Kumanda, pil, şarj aleti gibi gerekli ekipmanların bir arada bulunduğu başlangıç modellerinin fiyatları 350-400 TL arasında değişiyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017