Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Uçak Rötarlarının Faturası 200 Milyon Dolar

Artan rötarlar yolcuları çileden çıkarırken başta, THY olmak üzere tüm şirketleri ekonomik olarak da büyük sıkıntıya sokuyor. Yapılan tahminlerde rötar sorununun havayolu şirketlerine zararının bir yıllık süreçte 200 milyon doları bulacağı iddia ediliyor.
Uçak Rötarlarının Faturası 200 Milyon Dolar
Havayolu çalışanlarına grev yasağının getirilmesini protesto etmek için işi yavaşlatan THY’nin kabin çalışanları, yüzlerce seferin iptal edilmesine neden oldu. Eylem nedeniyle, bir süreden beri artış gösteren rötarlı seferli yeniden gündeme taşıdı.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte artan yolcu miktarı ve yetersiz kalan hava alanları, rötar kabusunu da geri döndürdü. İstanbul Atatürk Havalimanı’nın kapasitesinin dolmuş olması, 06-24 pistinin kısalığı, uçak parlak alanlarının yetersizliği ve meteorolojik etkenlerle yaşanan rötarlar, son dönemde uçmayı adeta kabusa çevirmiş durumda.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017