Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ülker'in Kurucusu Sabri Ülker'den Liderlik Dersleri

Sabri Ülker, iş hayatına küçük bir atölyede bisküvi üreterek başlamıştı, 12 Haziran günü hayatını kaybettiğinde ise geride sadece bir "gıda devi" değil, aynı zamanda kendine özgü değerler, girişimcilik kültürü ve liderlik stratejileri bıraktı. 37 yıl birlikte çalıştığı Necdet Buzdaş Capital için anlattı...
Ülker'in Kurucusu Sabri Ülker'den Liderlik Dersleri
1 Vizyoner ve Tutkulu Girişimci

Ülker Gıda, kuruluş yıllarından sadece bisküvi ve şekerleme yaparken, o zaman stratejik bir çıkışla çikolataya yatırım yapma kararı aldı. Sabri Bey, şekerleme o yıllarda Türkiye’de daha popüler olmasına rağmen yurtdışındaki araştırmaların sonuçlarında yola çıkarak ve iki ABD’linin yazdığı bir rapordan etkilenerek çikolata stratejisini kurgulamış ve makinelerini ona göre siparişini vermiş. Bu Sabri Bey’in vizyonunu destekleyecek bir stratejik değişimin adımlarından biriydi.

2 Yeniliklere Yakın Takip

Sabri bey vizyonu geniş, değişimci bir insandı. Her türlü yeniliği dergilerden, uzmanlar ve danışmanlardan faydalanarak kovalar ve onları Türkiye’ye getirmeye çalışırdı. Ülker’in temeldeki başarısı budur.

Hiçbir zaman ikinci sınıf makine satın almazdı, en ileri teknolojiye sahip makineler alırdı. “Gelenek durağan bir kavram değildir. Değişen dünyaya ve çevreye gösterilen, sürekli gelişen bir tepkidir” sözü, onun ne denli değişim yanlısı olduğunu gösterir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017