Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ultrabook Kavramı Ve Pazardaki Ultrabook Modelleri

İntel tarafından geliştirilen 'Ultrabook' kavramı, dünyadaki cihaz kullanımı alışkanlıklarını değiştirmek adına atılmış bir adımdır.
Ultrabook Kavramı Ve Pazardaki Ultrabook Modelleri
İnternet’in kullanımının hızla yaygınlaşması, tüketiciler nezdinde hızlı erişim ihtiyaçlarını ortaya çıkardı. Bilgiye hızlı erişim için mobil cihazların gerek performans açısından gerekse taşınabilirlik açısından yüksek teknolojiye sahip olması günümüzün vazgeçilemez bir unsuru oldu. İşte bu noktada İntel tarafından ortaya konan Ultrabook kavramı, geleneksel diz üstü bilgisayarların yerini alarak mobil hayata yönelik ihtiyaçları karşılamak için oluşturulmuş bulunuyor. Taşınabilirliğin yanında performanstan ödün vermeyen cihazlar, kullanıcılar için farklı deneyimler sunuyor. Telepati Dergisi olarak gerçekleştirmiş çalışmada, Ultrabook kavramına müdahil olan seçkin firmalardan bilgiler alarak siz değerli koyucularımızın beğenisine sunuluyor.

Acer Türkiye Ülke Müdürü Sinan Kender: “Ultrabook teknolojisi kullanıcı alışkanlıklarından esinlenerek oluşturuldu”

Ultrabook’lar, mobiliteyi performanstan ödün vermeden yaşamak isteyenlere hitap ediyor. Çünkü gelişen teknoloji ile birlikte hem sosyal hayatımızda hem de iş hayatımızda her an çevrimiçi olma ihtiyacı, donanım ürünlerinin formlarını değiştirdi. Böylece geçtiğimiz yıllarda tablet bilgisayarlar bu gezgin olabilme ihtiyacımızı görmeye başladı ancak tablet bilgisayarlar içerik tüketimi için ideal olsalar bile, içerik oluşturma konusunda zayıf kaldılar. İşte bu noktada içerik oluşturmak için yine diz üstü bilgisayarlar ön plana çıkarak gezginlik ve performansın bir arada olduğu Ultrabook faktörü ortaya çıktı. Tüm bu süreçlere bakıldığında Ultrabook teknolojisi kullanıcı alışkanlıklarından esinlenerek oluşturuldu, yani Ultrabook’lar kullanıcıları değil, kullanıcı alışkanlıkları ve ihtiyaçları bu alanı besledi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017