Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Üniversite Tercihleri Başladı! Hangi Üniversite Daha İyi?

Üniversite seçme sürecinde olan öğrenciler için vakıf üniversiteleri önemli bir seçenek. Burs, yabancı dil eğitimi, yurt dışında eğitim-staj ve daha birçok avantajı öğrenciye sunan üniversiteler özellikle de başarılı öğrencilerin tercihi olabilmek için birbiriyle yarışıyor.
Üniversite Tercihleri Başladı! Hangi Üniversite Daha İyi?
Üniversite sınavlarının zorlu sürecini atlatan 871 bin 313 öğrenci için sınav stresinin yerini, bugünlerde doğru üniversite ve bölüm seçme telaşı aldı. Her ne kadar üniversitelerde kontenjanlar arttırılıp öğrenci sayısının üzerine çıksa ve eğitimciler de “Doğru seçim yapıldığı sürece kimse açıkta kalmayacak” dese de bu süreç her zaman olduğu gibi hem öğrenciler hem de aileleri için zorlu geçecek.

Pek çok öğrenci seçim yaparken 103 devlet üniversitesinin yanı sıra 60’ın üzerinde vakıf üniversitesi, 7 vakıf meslek yüksekokulu ve 13 özel statülü yükseköğretim kurumunu da değerlendirecek.

Her ne kadar yıllık ücretleri 7 bin ile 44 bin lira arasında değişse de vakıf üniversiteleri sınavında değerlendirme yapmış öğrenciler de dahil olmak üzere tüm sınava giren kişilerin merceğinde. Devlet üniversitelerinin sunduğu imkanlarla karşılaştırılan bu okullardaki burs olanakları, yabancı dil eğitimi, çift ana dal ve yan dal şansı, yurt dışı değişim programlarıyla eğitimlerine yurt dışında devam etme ve o ülkelerde staj fırsatı sağlaması gibi pek çok avantaja sahip.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017