Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ünlülerin, Öğretmenleri İle Anıları

24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlarken, ünlülerin geçmişteki çok özel okul anılarını ve unutamadıkları öğretmenlerini merak ettik. İşte sahne ve cemiyet hayatının ünlü isimleriyle okul anılarına kısa bir yolculuk.
Ünlülerin, Öğretmenleri İle Anıları
Ceyhun Yılmaz

“Açıkçası ilk başlarda okula gitmenin babamla okul müdürünün bana karşı ortak kurdukları bir kumpas olduğunu düşünüyordum. Nasıl bir öğrenci olduğuma cevap vermek çok zor benim için. Çok parlak sayılabilecek bir öğrenci değildim. Lisedeyken cuma günleri tezgahtar olarak çalışıyordum. Okula gitmiyordum. Bir gün elimde iki pantolonla kimya öğretmenim Melda Hanım’a yakalanmıştım. O an benim için unutulmazdı. Öğretmenler Günü hepimiz için ortak bir kavramdır. Tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlarım.”

Berna Laçin

“Ben ilkokuldayken üçüncü sınıfa kadar çok tembel bir öğrenciydim. Okulla bir türlü barışamamıştım. Sonra açıldım ve tüm okul hayatım boyunca çok başarılı bir öğrenci oldum. Elbette ki herkesin olduğu gibi benim de eğitim hayatımda benim için önemli olan iki tane öğretmenim vardı. Birincisi İzmit’te İpraş İlköğretim Okulu’nda üçüncü sınıfa kadar devam eden, tembelliğimden kurtulup bana okulu ve derslerimi sevdiren Selahattin Bey. Ancak kendisinin soyadını hatırlayamıyorum. Diğeri de İzmir’de İnönü Lisesi son sınıftaki öğretmenim Erol Bakşi. Çok başarılı bir öğretmendi. Bana matematik tekniğini öğreten ve sevdiren tek kişidir.”

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017