Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Unutkanlığı Gidermek İçin Ne Yapmalı?

Büyük şehirde yaşamın yoğun temposu, iş stresi ve yetersiz beslenme gibi sorunların unutkanlık sorunu yaşayanların sayısında artışa neden olduğunu ifade eden uzmanlar, unutkanlığı azaltmak için yapılması gerekenlere hakkında önemli ipuçları veriyor.
Unutkanlığı Gidermek İçin Ne Yapmalı?
Biliyoruz, iş stresi, yoğun tempo, yetersiz beslenme bazı şeyleri kolay unutmanıza neden oluyor. Beynimizin bilgileri depolama sürecinde yaşanan bellek kaybı ve unutkanlık konusunda merak edilenleri Uzman Dr. Mehmet Yavuz anlattı.

Günümüzde gençler için de ciddi bir problem olan unutkanlık, beyindeki kesin hafıza ve geçici hafıza bölümlerindeki problemlerden kaynaklanıyor. Alzheimer hastalarında uzak geçmiş rahatça hatırlanırken yakın geçmişi hatırlamakta zorluklar yaşanır. Dr. Yavuz, yakın geçmişle ilgili sorun yaşayanların mutlaka bir nöroloğa başvurması gerektiğinin altını çiziyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017