Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Üst Yönetimde Kadın Sayısı Arttıkça, Karlılık Artıyor

McKinsey'in dünya çapında yürüttüğü ''Women Matter'' araştırmasına göre üst yönetimde kadın-erkek eşitliğinin olduğu şirketler yüzde 56 daha fazla kar ediyor.
Üst Yönetimde Kadın Sayısı Arttıkça, Karlılık Artıyor
Kadınlar iş dünyasının her kademesinde hatta en tepede kendilerinden söz ettiriyorlar. Şirketlerin tepe yönetimlerinde çeşitli roller üstlenirken sağladıkları başarılar, onları erkeklerden farklı kılan özelliklerinin birer kanıtı oluyor. Kadınlar, erkek egemen iş dünyasının siyah-beyaz hiyerarşisine renk katıyor, katılımcılığı ve yaratıcılığı arttırıyor. Yönetim anlayışlarıyla da farklılık getiriyor.

Kadın yöneticilerin taşıdığı farklılıklar, şirketlerin stratejik perspektifini geliştirmekle kalmıyor, performansına da olumu yansıyor. Dünyanın önde gelen kurumsal strateji danışmanlık şirketi McKinsey’in bin 500 profesyonelin katılımıyla gerçekleştirdiği “Women Matter 2010” adlı araştırması, şirket yönetiminde bulunan kadın oranıyla yıllık performans arasında güçlü bir bağlantı olduğunu ortaya koyuyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017