Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Uyku, Psikoloji Ve Bedenimizi Nasıl Etkiliyor?

Pek çoğumuza göre günün en tatlı saati yastığa başımızı koyduğumuz dakikadan sonra başlıyor. Uyuyoruz, dinleniyoruz... Peki, uyku sırasından psikolojimizi ve bedenimizi etkileyecek neler oluyor?
Uyku, Psikoloji Ve Bedenimizi Nasıl Etkiliyor?
Uykudayken, sonraki gün için enerjimizi yeniliyoruz. Büyüme hormonu artıyor ve stres hormonu da düşüyor. Hormonal denge uyku esnasında sağlanıyor. Sindirim sistemimiz hızlıca çalışıyor. Uykudaki yenilenme dakikalarında cildimizin oksijene ihtiyacı var ve aldığımız her soluk cildin istediği oksijeni depoluyor.

Kaliteli bir uyku için yatağa girmeden önce zihninizi temizlemeye ihtiyacınız vardır. Zihninize gelen düşüncelere yorumlar yapmaya başladığınız sürece rahatlayamazsınız. Dikkatinizi uykuya odaklamak zorundasınız. Sıcak bir duş kaslarınızı gevşetip sizi rahatlatır. Arkasından ise size papatya çayı öneriyoruz, çünkü gevşetecek, sakinleştirecek mucize bitkidir. Yatağınıza uzanıp birkaç satır kitap okumak da zihninizi odaklamak için size yardımcı olacaktır.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017