Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Uyumsoft Akademi İle Kafkas Üniversitesi İşbirliği

Azerbaycan Kafkas Üniversitesi'nden endüstri mühendisliği bölümü öğrencileri, 2012 yaz stajlarını, Uyumsoft Akademi'de yaptı.
Uyumsoft Akademi İle Kafkas Üniversitesi İşbirliği
Bu yıl, 16 Temmuz ile 8 Ağustos 2012 tarihleri arasında düzenlenen staj programında, Azerbaycanlı öğrenciler, hem teorik hem uygulamalı bir eğitim çalışmasına katıldı. Uyumsoft Akademi stajına katılan öğrenciler sistem tanımları, yetkilendirme, Log işlemleri gibi konularda eğitim aldı. Uyumsoft uzmanları tarafından, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, yurtiçi ve yurtdışındaki öğrencilere verilen eğitimler, gençlerin bilgi birikimi ve tecrübesini arttırmasının yanı sıra, iş bulmalarına imkan tanımakta.

Türkiye’nin sektöründe lider yerli yazılım ve danışmanlık firması Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, 2005 yılından itibaren, ülkemizin yanı sıra yurtdışından ilgili mühendislik bölümlerinde okuyan öğrenciler başta olmak üzere, sektördeki gençlere ‘Yazılım ve ERP eğitimleri’ vermekte. 7 yılda, 650’ye yakın gence eğitim semineri veren Uyumsoft, aynı zamanda gençlerin, özel sektörde hizmet verdiği müşterilerinde istihdam edilmesini de sağlayarak, iş dünyasına kazandırmakta.

Uyumsoft’un dün olduğu gibi bugün ve gelecekte, bilişim sektörüne kalifiye insan kaynağı yetiştirmeye devam edeceğini kaydeden Uyumsoft Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Şahin, şunları söyledi: “Uyumsoft olarak, yurtiçi ve yurtdışında, özel sektör- kamuda başarılı projelere imza attık ve atmaya devam ediyoruz. Sahip olduğumuz bilgi birikimi ve tecrübemizi, geleceğimiz olan gençlerimiz ile paylaşmak için sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdiğimiz ‘Uyumsoft Akademi’nin, sektörümüze kazandırdığı gençlerimizi iş dünyasında görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Gençlere yaptığımız yatırım, firmamızın en büyük kazanımlarından birisidir. Ülkemiz, Türk Cumhuriyetleri ve Afrika ülkeleri başta olmak üzere, çeşitli ülkelerden bilişim sektörüne, kalifiye insan kaynağı yetiştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017