Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Vakko Sanatçıların Eserlerini Sergileyecek

Vakko Sanat Koleksiyonu'nu daimi olarak sergilemek için de Nakkaştepe'deki arazilerinde bir sergi alanı kurma hazırlığında. Nakkaştepe'deki genel merkezde hali hazırda 42 sanatçının yaklaşık 100 eseri sergileniyor.
Vakko Sanatçıların Eserlerini Sergileyecek
"Vakko kurulduğu günden bu yana hep sanattan beslenen, ilham alan, hatta sanatın içinden doğan bir marka oldu. Sanatın bir yaşam biçimi olduğunu düşünüyor ve destekliyoruz. Gelenekselden çağdaşa her türlü sanatın içinde varız. Bunların üretim ve sunumunda var olduk, olmaya devam edeceğiz..." Bu sözlerin sahibi Vakko Moda Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko... Cem Bey babası Vitali Hakko'nun 1960'larda oluşturmaya başladığı sanat koleksiyonuna aynı özenle sahip çıkmakla kalmıyor Vakko ve sanat kelimelerinin bir arada kullanılmasını sağlayacak projelere de imza atıyor.

Son olarak farklı ülkelerin yayın evlerinden getirttiği sanat kitaplarıyla babası adına Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi'ni kuran Cem Hakko, yakın gelecekte 180 sanatçının yaklaşık 900 eserinden oluşan Vakko Sanat Koleksiyonu'nu daimi olarak sergilemek için de Nakkaştepe'deki arazilerinde bir sergi alanı kurma hazırlığında. Nakkaştepe'deki genel merkezde hali hazırda 42 sanatçının yaklaşık 100 eseri sergileniyor. Bu eserler arasında iki adet Osman Hamdi, geniş bir Ferruh Başağa, Burhan Doğançay ve Abidin Dino gibi sanatçıların işleri de var. Gerekli izinler alınıp sergi alanı projesi hayata geçtiğinde özel arşivleme depolarındaki tablolar da gün yüzüne çıkacak ve Bay Vitali'nin yıllar yılı biriktirdiği eserler halka açılmış olacak.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017