Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Van’a Çelik Yapılar İnşa Ediliyor

Akşan Yapı, depremde büyük zarar gören Van’da şehri çelikten yeniden inşa ediyor. Dünyada depreme karşı bilinen en dayanıklı sistem olan çelik yapı sistemi ile inşa edilen okullar aynı zamanda bölgenin iklim koşullarına özel yalıtım yapılarak hayata geçiriliyor.
Van’a Çelik Yapılar İnşa Ediliyor
Akşan Yapı, depremde büyük zarar gören Van’da şehri çelikten yeniden inşa ediyor. Van Yeşilsu Akşan Yapı İlköğretim Okulu’nu yapan Akşan Yapı, kentte 2 yeni çelik okul projesine daha başladı. Van merkezde yer alan yapımına Mayıs ayında başlanan Teliasonera Lisesi’nin yeni eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor. Temmuz ayında Alaköy’de inşaatı başlayan Fatih Belediyesi İlköğretim Okulu ve Lisesi ise 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlanacak.

Teliasonera Lisesi 3 bin 220 metrekare, Fatih Belediyesi İlköğretim Okulu ve Lisesi ise 3 bin 350 metrekare alan üzerinde yer alıyor. Dünyada depreme karşı bilinen en dayanıklı sistem olan çelik yapı sistemi ile inşa edilen okullar aynı zamanda bölgenin iklim koşullarına öze yalıtım yapılarak inşa ediliyor. Okulların tüm iç mekan malzemelerini ise Milli Eğitim Bakanlığı sağlayacak.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017