Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Varis Nedir? Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sadece kadınların eğil erkeklerin de sorunu olan varis sorununun basit bir estetik sorunu olmadığını belirten uzmanlar, varislerin neden olduğu sağlık sorunlarının ölüme bile neden olabileceği konusunda uyarılarda bulunuyor.
Varis Nedir? Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalından Prof. Dr. Cengiz Türkay, varisin sadece kadınlarda değil, erkeklerde de görülebildiğini bildirdi. Türkay, kanı kalbe geri taşıyan toplardamarların kan akışının kalbe doğru tek yönlü olmasını sağlayan kapakçıkları içerdiğini anlattı. Toplardamarlarda oluşan tıkanıklar ve aşırı basıncın, bu kapakçıkların düzgün kapanmasını engelleyerek geriye doğru kaçaklara sebep olduğuna işaret eden Türkay, sonuç olarak bacaklardaki yüzeysel toplardamarların genişlediğini, uzadığını ve bükümlü bir görüntü ile varislerin oluştuğunu belirtti.

Varis tedavisinde geçmiş yıllarda klasik cerrahi yöntemi uygulandığını, son yıllarda ise lazer, radyo frekans gibi dama içi uygulamalar yapılabildiğini vurgulayan Türkan, “Varis artık lazer ile tedavi edilebiliyor. Akdeniz Üniversitesi olarak lazerle tedavide başarı oranımız yüzde 97. Klasik varis ameliyatlarında başarı oranı yüzde 70 iken lazerde yüzde 97 başarı önemli bir oran. Ayrıca hasta acı çekmiyor. Hastalar, lazerle tedaviden bir saat sonra evine gidebiliyor, bir gün sonra da işine dönebiliyor” dedi.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017