Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Viral Reklam Nedir? Viral Pazarlama Nasıl Yapılır?

Tüketicinin hafızasına kazınan başarılı bir viral çalışma, geleneksel pazarlama yöntemleriyle kıyaslanamayacak ölçüde markaya itibar ve geri dönüş sağlıyor. İşte viral’de başarılı olan kampanyalar, sonuçları ve dikkat edilmesi gerekenler…
Viral Reklam Nedir? Viral Pazarlama Nasıl Yapılır?
Günlük hayatın her anında reklam öğeleriyle karşılaşılan bugünün tüketicisi, geleneksel mecralardan gelen mesajlara karşı eskiye kıyasla daha mesafeli. Bu yüzden hedef kitleye mesaj ulaştırmak, eskisinden daha zor. Sadece bu da değil, markaların karşısında daha güçlü bir tüketici profili duruyor artık.

Sosyal medya dünyasının bir parçası olan bu yeni tüketici, daha katılımcı bir iletişimin içinde yaşıyor ve kendisini bu ortamda yakalayamayan, bir anlamda “pasif” konuma düşüren pazarlama iletişiminden ise çok etkilenmiyor. Gelinen bu noktada pazar başarısı yakalayabilmek, yeni tüketicinin proaktifliğine cevap verebilmek için reklam ve promosyonda tek başına yetmiyor. İşte bu nedenlle son yıllarda markalar, özellikle hedef kitleyi de pazarlama sürecine dahil eden, yenilikçi ve yaratıcı iletişim fikirlerinin peşinde. Bunlardan biri de, “paylaşılmaya değer içerik üretimi” diye tanmlanan ve internet ortamında doğal bir şekilde adeta bir virüs gibi yayılarak, tüketiciyi etkilemesi planlanan stratejiler… Eğer gerçekten, kendiliğinden yayılacak bir “dijital virüs” yaratabilirseniz, “viral” pazarlama stratejisini de başarıyla gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017