Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Vücudun Aldığı Şeker Miktarını Azaltmanın Yolları

Çok konsantreli saf şeker tüketimi insan metabolizmasında telafisi mümkün olmayan bozukluklara yol açabiliyor. Bu nedenle baklava, çikolata, pasta gibi saf şekerleri yiyecekleri mümkün olduğunca az tüketmek gerekiyor. İşte uzmanlara göre vücudun aldığı şeker miktarını azaltmanın yolları…
Vücudun Aldığı Şeker Miktarını Azaltmanın Yolları
Besinlerinize Şeker Eklemeyin Bu aldığınız şeker miktarını derhal düşürebilmek için en basit ve temel yoldur. En önemli hedefleriniz mısır gevreği, kahve ve çaya şeker eklememek olsun. “Sağlıklı şeker” aldatmacalarına kanmayın. Kahverengi şeker, turbinado şeker, ham şeker… Vücudunuz düşünüldüğünde hepsi hemen hemen aynı şeydir.

İşlenmiş karbonhidratlardan uzak durun. İşlenmiş karbonhidrat almanızı azaltmak ya da bitirmek için gerçekten uğraş verin. Birçok işlenmiş karbonhidrat (ekmek, simit, makarnalar ve abur cuburlar) yediğiniz anda saf glikoz kadar hızlı bir şekilde şekere dönüşen un ve diğer malzemelerle doludur. Bu şeker trigliserid olarak depolanır, bu ise yağ demenin kulağa daha hoş gelen halidir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017