Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Vücudun Forma Girmesi İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıklı ve formda bir vücuda sahip olmak için düzenli ve kaliteli beslenmenin haricinde egzersizin ve sıvı tüketiminin yararları var. Bunları günlük hayatta uygulamak da vücudumuzu sürekli işler hale sokacaktır.
Vücudun Forma Girmesi İçin Yapılması Gerekenler
Metabolizmanızı Hızlandırın Formda Kalın

Ağırlık antrenmanı yapın: Haftada 2-3 gün ağırlık egzersizleri yapın. Vücudunuz dinlenme halinde bile kalori yakar, bu durum kas kütlesi fazla olan kişilerde metabolizma hızının yüksek olmasından dolayı daha fazla olur. Kas kütlenizi arttırarak metabolizma hızınızı arttırın ve kalori yakımını devamlı hale getirin.

Cardio Yapın: Ağırlık antrenmanları ile birlikte düzenli bir şekilde yapılan cardio egzersizleri kalp kaslarını kuvvetlendirerek kanın, oksijeni kasa daha hızlı göndermesini sağlar ve daha yoğun antrenmanlar yapabilmenizi ve metabolizmanızın daha fazla yağ yakabilmesine yardımcı olur. Uzun, hafif ve tempolu yürüyüşler yerine daha hızlı ve kısa yoğun cardio egzersizleri yapın. Böylelikle metabolizma hızınız antrenman sonrasında ki uzun saatler boyunca kalori yakımını sağlayacaktır.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017