Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Vücudunuzla Barışmanın Yolları

Size, vücudunuzla barışmak için onu kabul etmek yerine değiştirmek gerektiğini söylersek ne dersiniz? Sarrah Ditum, bu konuda hırs yapmanın yanlış olup olmadığını sorguluyor.
Vücudunuzla Barışmanın Yolları
Kendinizle barışmak, kulağa kolay ve güzel gelir; bu nedenle de kişisel gelişim rehberlerinin ana konularından biridir. Kendinizi olduğunuz gibi severseniz, mutluluk arkasından gelir… Bu düşünce; içinde yaşadığımız ve bize ekranlardaki, panolardaki imajlara uymadığımızda yetersiz kaldığımızı ima eden medya karmaşasının karşıt noktası gibi adeta. Fakat tıpkı mükemmel vücut gibi, mükemmel ruh hali de ulaşılması zor bir hedef olabilir. Artık hızlı diyetlere şüpheyle bakıyoruz. Mutluluğa giden kısa yollara da temkinli yaklaşmamızda fayda var.

Vücudumuzla barışmak, tam zamanlı bir çaba gerektiriyor. Destansı güzellik imajları bir yana; manken, aktris ve profesyonel anlamda göz kamaştırıcı diğer kadınların kötü çekilmiş paparazzi pozları da bizi olumsuz etkiliyor: Vahşice analiz edilen ve bizlere kusur olarak sunulan görüntüler, özgüveni hiç de artırmıyor.

Görüntüsünden hiçbir kısıtlama olmaksızın tamamen memnun olan kadınlar ender bulunur. Aslında durum sanıldığından daha karışık: Kendinizle barıştığınızda vücudunuzu tüm kusurlarıyla kabulleniyor musunuz; yoksa çok da sevmediğiniz bir vücuda boyun mu eğiyorsunuz? Eğer kendinizle barışmak; kusurlarla “uzlaşmak”sa acaba farkında olmadan, sevmediğiniz unsurları beden imajınızın odak noktası haline getiriyor musunuz?

Ve vücudunuzla samimi şekilde barışsanız bile, bu her zaman iyi midir? Açıkça ifade edelim, kendiniz barışmakla kendinizi kandırmak arasındaki ince çizgi nereden geçer? Aslında televizyon ekranlarında göremeyeceğiniz, birbirinden farklı birçok vücut tipine sahip olan insanlar da mutlu, sağlıklı ve güzel olabiliyor. Her iki bakış açısında aşırıya kaçmamak gerekir. Fakat bunu itiraf ettiğinizde, kendinizi sanki kadınların vücutlarını ulusal tehditmiş gibi denetleyen o dikta yöntemine boyun eğiyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017