Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Vücut Dilinin Anlamları Nelerdir?

Vücut dilinin bilmediğimiz bir dili var. Biz sussak da o konuşuyor. Bazen söylemek isteyip de söyleyemediğimiz, bazen söylemek istemeyip de söylediğimiz şeyleri vücut dilimiz ele verir.
Vücut Dilinin Anlamları Nelerdir?
El, Kol, Parmak Hareketleri

Ellerin iletişimdeki etkisi çok büyüktür. Bir şey anlatmaya çalışırken bir yandan ellerimizi kullanırız. Ellerimiz bizi en çok ele veren bölgelerden birisidir. Dinledikçe konuya ilgi duyan kişiler ellerini yumruk şeklinde tutarak işaret parmaklarını yanaklarına dayarlar. Kişinin parmaklarını bir birine değdirmesi, parmaklarını oynatması çekindikleri bir durum dışında, bulundukları ortamdan huzursun olduklarını gösterir. Kollarını birbirine bağlayan kişi ise bulunduğu ortamdan sıkılmış olabilir. Özgüvenini ve zayıf olan kişiler ise bir yere tutunma ve temas halinde olma ihtiyacı duyarlar.

El sıkışma

Çoğu kişi yeni tanıştığı kişiye ilk notunu el sıkışma tarzından verir. Ellerin dik, avuç içlerinin bütünüyle sıkı şekilde kavranması karşı tarafa itibar sağlayıcı bir el sıkışma yöntemidir. İş hayatı için önemi oldukça büyüktür. Hafif bir şekilde sadece parmaklarının ucuyla el sıkışan kişinin güven problemi vardır. Bir iş görüşmesine gittiğinizde, bir anlaşma üzerinden oluğunuz kişinin el sıkışma tarzı karakteri hakkında ipucu verir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017