Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Walking Dead Episode 2: Startved For Help

Yapımcılığını Telltale Games'in yaptığı seri oyunu Walking Dead'in 2. bölümü ''Starved for Help'' yayınlandı.
Walking Dead Episode 2: Startved For Help
İster liderlik yapabilecek ister destekleyici türde bir tip olun, Walking Dead’deki hikayeyi bize yaşatan bu oyun serisinde karar verebilmeniz gerçekten çok önemli. İlk oyun olan Episode 1: A New Day’de yaşadıklarımızı hatırlarsak, ana karakter Lee Everett bir mahkum olarak polis aracının içinde seyahat ederken zombi salgının tam ortasında buluveriyordu kendini. Karşısına çıkan ufaklık Clementine ile bir grup insanla tanışıp onlarla birlikte birbiri arkasına gelen olay zincirinde hem kendisini hem de Clementine’i korumak zorunda kalıyordu karakterimiz. Bu oyunda diğer RPG’lerde farklı kılan tamamen kaotik bir ortamda, arık doğrunun ve yanlışın tam olarak birbirinden ayrılamadığı durumlarla karşılaşmamız ve o an için karar vererek oyunun senaryosunun gidişatını etkilememizdi. Bu şimdiye kadar gördüğümüz RPG’lerde çok farklı, bize tam bir iyilik ve kötülüğün bulunmadığı, sadece hayatta kalma içgüdüsünü tüm yönleriyle ortaya koyan bir senaryo sunan bir oyundu ve ikinci olan Episode 2 de aynı çaresizlik ve kaos içersinde devam ediyor.

Episode 2, ilk oyunu bırakmış olduğumuz yerde üç ay sonrasında başlıyor. İlk oyunda vermiş olduğumuz kararların sonuçları bu ikinci oyunda da kendisini gösteriyor. Eğer ilk oyunu oynamadıysanız o zaman bilgisayar bazı rastgele seçimler yapıyor ve ikinci oyuna öyle başlıyorsunuz. Ana karakterlerimizi Lee ve Clementine yine hayatta ancak sığınmış oldukları motel artık onların küçük grubunu barındıracak durumda değil. Yiyecekleri çok az ve her geçen gün de azalmaya devam ediyor. Fakat bir süre sonra bir başka grupla karşılaşıyorlar ve onların yakınlarda yer alan bir çiftlikte yaşadıklarını ve yeterince yiyecekleri olduklarını öğrenince açlıktan ölmemek için bu gruba katılmaya karar veriyorlar. İlk oyunda ve izlediğimiz dizide herhalde kafamıza kazınan en önemli şeylerde biri ne kadar iyi görünürse görünsün kimseye güvenilmeyeceğiydi. Bu ikinci oyunda da aynı şekilde devam ediyor. Gülümseyen ve size bir sepet ekmek uzatan birine nasıl güvenemezsiniz ki diyebilirsiniz ama oyunu daha önce oynadıysanız kendinizi hep en kötüsüne hazır halde buluyorsunuz.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017