Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Web Tasarımın İlkeleri Nelerdir?

Çoğumuzun her zaman olmasa da zaman zaman kaynak bulma konusunda sıkıntı yaşadığı web tasarımı, diğer tasarım formlarıyla kıyaslandığında görece yeni bir alan. Web tasarım sürecin bu alana özel yanları ve ilkeleri bulunuyor. Bunlar neler mi?
Web Tasarımın İlkeleri Nelerdir?
Web tasarımı, tasarımın çok geniş kapsamı içindeki birçok disiplinden biri olarak tanımlanabilir. Web tasarımıyla ilgili olan tasarımın temel ilkeleri hakkında konuşmaya başlamadan önce anlamamız gereken şey tasarımın sanattan aldığı mirasın hiç de göz ardı edilecek gibi olmadığıdır.

Tasarım alanının altında birçok temel kavram yer alıyor. Bunlar felsefeye veya öğretme yöntemlerine bağlı olarak sık sık farklı şekilde sınıflandırılıyor. Yapılması gereken ilk şey onları sıraya koymak. Bu bize ilerleme şeklimizle ilgili olarak bir taslak sağlayacaktır. Tasarımın tüm öğretilerini 2 kategoride toplayabiliriz. İlkeler ve elementler…

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017