Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Windows 8 Arabirimi Metro Nasıl Kullanılır?

Metro arabiriminde daha çok döşemeye yer verebilir ve Windows 8'i kullanım kolaylığından daha fazla faydalanabilirsiniz.
Windows 8 Arabirimi Metro Nasıl Kullanılır?
1.Giriş; İşte Windows 8’in karşılama ekranı. Bu ekran açıldığın oturumunuzu başlatmak için yapmanız gerek yalnızca farenin sol tuşunu tıklamak. Bunun ardından Windows 8’in yüklenmesi esnasında sahip olduğunuz Microsoft hesabınıza ait bilgiler aktarılarak giriş yapabileceksiniz. Kısa bir bekleme süresinin ardından Metro masaüstü açılacak ve Windows’u özelleştirmeye başlayabileceksiniz.

2.Cloud ile Çalışmak / Çalışmamak; Windows’un önceki sürümlerinden de aşina olduğumuz gibi Windows 8’de de sıradan bir şifre ile giriş yapabiliyor ve online bağlantı olmaksızın çalışabiliyorsunuz. Elbette bunu sağlamak isteğinize bırakılmış durumda. Eğer Windows 8 oturumunuzda Microsoft hesabınızla giriş yapmak ve dosya ve dokümanlarınıza her yerden erişebilmek istiyorsanız Windows 8’in akıllı Charms Bar’ını açarak Setting / Change PC Setting / Users / Switch to a Microsoft Account yolunu takip edebilirsiniz. Bunun ardından bir sihirbaz açılacak ve sizden hesabınıza ait bilgilerinizi girmenizi isteyecek. Bu işlemin sonunda Cloud erişimi aktifleşecek. Ancak elbette ki bu özelliği kapatmanız da mümkün.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017