Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Windows 8’e Geçmek İçin 8 Neden?

Kullanmakta olduğunuz işletim sisteminden ne kadar memnun kalırsanız kalın, Windows 8’in sunduğu bu sekiz özelliği gördükten sonra hemen Windows 8’e geçmek istemeyeceksiniz.
Windows 8’e Geçmek İçin 8 Neden?
Microsoft, bugüne kadar her yeni sürümde kullanıcılara yenilikler sundu. Ancak Windows 8, bugüne kadarki tüm alışkanlıklarınızı bir kenara bırakıp, yepyeni bir tecrübeyle merhaba demenize sebep oluyor. Eğer şu an zaten Windows 7 kullanıyorsanız, bu yeni işletim sistemine geçmek için önemli sebeplerinizin olması gerektiğini düşünebilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz işletim sisteminden ne kadar memnun kalırsanız kalın, Windows 8’in sunduğu bu sekiz özelliği gördükten sonra hemen Windows 8’e geçmek isteyeceksiniz.

1.Dokunmatik ekran desteği

Windows 8 ile birlikte gelen en büyük yenilik yeni Windows 8 arayüzü. Dokunmatik ekranlı aygıtlar için yeniden tasarlanmış olan Windows 8 arayüzü, tabletler için optimize edilmiş. Eğer henüz bir tabletiniz yoksa, Windows 8’li yeni nesil tabletleri deneyebilirsiniz. Windows 8 ile birlikte klavye ve fare desteği geliyor. Ancak isterseniz sanal klavyeyi de kullanarak kolaylıkla yazı yazabilirsiniz.

2.Yeni Windows 8 kullanıcı arayüzü

Yeni Windows 8 arayüzü, bugüne kadar karşımıza çıkan klasik Windows arayüzünden tamamen farklı. Geleneksel masaüstü yerine, canlı kutucuklardan oluşan arayüz, uygulamalara erişimi oldukça kolaylaştırıyor. Dokunmatik ekranlar için oldukça ideal olan bu canlı kutucuklu arayüz sayesinde basit birkaç dokunuşla istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Yeni arayüz oldukça kullanışlı ve bir o kadar da kolay. Windows 8 ile isterseniz yine fare veya touchpad de kullanabiliyorsunuz.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017