Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Windows 8 İnceleme ve Özellikleri

Yepyeni bir işletim sistemi konsepti; döşemelerle süslenen ve Başlat menüsünü yerinde yeller esen yepyeni bir platform. Ancak Windows 8 sizleri korkutmasın, eminiz hemen aşina olacaksınız.
Windows 8 İnceleme ve Özellikleri
Windows 8’in Release Previev sürümü pek çok sürpriz yenilikle birlikte sonunda karşımızda. Bunlar arasında en fazla göze çarpan ve Windows 8’in ilk duyurulduğu andan itibaren konuşulmaya başlanan, o yıllardır alıştığımız Windows işletim sistemi onsuz asla düşünemediğimiz, ünlü Başlat menüsünün yerinde yeller esmesi!

Yerine gelen “çok fonsiyonlu” Sidebar (kenar çubuğu) veya orijinal ismiyle Charms Bar’ın bu büyük sorumluluğu taşıyabileceği konusunda herkes endişeliydi, ancak görünen o ki daha şimdiden herkes duruma alıştı ve Başlat menüsü tarihin tozlu sayfaları arasında yerini aldı.

Windows 8’in diğer bir sürpriz yeniliği olan Metro arabirimi ise, kullanım alışkanlılarını tamamen değiştirmesiyle büyük fark yarattı. Böylece yerel kullanıcıların dışında Microsoft’un en büyük handikabı olan mobil kullanıcılar için de gerekli platform bulunmuş oldu. Gerek işlevselliği, gerek görselliği ile beklentileri karşılayacağı rahatlıkla söyleyebileceğimiz Metro arabirimini sunan Windows 8, ayrıca uygun bir geçiş sürecini de klasik masaüstünden hemen kopmayarak göstermiş oldu.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017