Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Windows 8 Ne Kadar Güvenli?

Yeni Windows acaba Microsoft kullanıcıların yaptıklarını takip edebiliyor mu? Virüs tarayıcılar işe yarayacak mı? Windows 8 beraberinde birçok güvenlik sorusunu da getiriyor. Bu sorulardan yola çıkarak güvenlik sorunlarını test ettik.
Windows 8 Ne Kadar Güvenli?
Cloud işlemlerinin Microsoft’un popüler uygulamaları arasında olduğunu söylemeliyiz. İnternet bağlantısı olmadan ne uygulamaları ne de farklı cihazlarla eş zamanlı çalışan çoğu Windows 8 uygulamasını açamıyorsunuz. Diğer taraftan işletim sisteminin internetle bu kadar bir arada çalışması, güvenlik sorunlarını da beraberinde getiriyor. Acaba Microsoft çalıştığınız dosyaları takip edebilir mi? Virüs tarayıcınız işe yarayacak mi? Bu sorulardan yola çıkarak güvenlik sorunlarını test ettik.

Eğer BIOS halefi yeni UEFI’li bir anakarta sahipseniz donanım bazlı güvenlik açılış şansına sahipsiniz. Ön yükleme esnasında Windows Defender sabit diski zararlı yazılımlara karşı denetliyor. Bunun için Microsoft, Defender’a Security Essentials adındaki virüs tarayıcıyı dahil etmiş. Daha önce kullanılan Spyware koruması virüs ve Truva atlarıyla uğraşmayı sürdürüyor. Açılış esnasında, ön yükleme sektöründeki sabit disk bug’ları karantinaya alınıyor. Yeni tanıtılan ve bir güvenlik uygulaması olan UEFI 2.3.1 spesifikasyonu, rootkit’lere karşı koruma sağlıyor. PC bileşenlerinin firmware güncellemeleri ise sadece sertifikalı yazılımlar içim mümkün.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017